◕‿◕..ﮔـانگـلـوس..◕‿◕
زبــــــــــﺎن و ادﺒــــﯿـــــــــــــــﺎت ﻟـــــــــری
90/04/14
پوشاک ورزشی مروژ
MEROOJ ali karimi

پوشاک ورزشی مروژ

امروزه مردم در سراسر دنیا هر نوع لباسی را نمی پوشند. پوشیدن پوشاک برند و مارک های معروف دنیا برای اکثر جوانان جذاب تر از سایر البسه به نظر می رسد.

شرکت های مشهور تولید پوشاک در دنیا برای تبلیغ اجناس خود از هر راهی بهره می برند از تبلیغ در تلویزیون تا برگزاری شوهای پوشاک و نصب بیلبوردهای بزرگ در مراکز مهم اقتصادی.

اسپانسر شدن برای تیم های ورزشی معروف دنیا از بهترین و موثرترین شیوه های تبلیغ پوشاک در دنیاست. بدین صورت که این شرکت ها برخی هزینه های جانبی تیم های ورزشی اعم از تهیه لباس و تقبل کردن هزینه  کمپ های اردویی و هتل و... را بر عهده گرفته و در عوض آن لوگوی شرکت خود را بر روی لباس های ورزشی آن تیم ها تبلیغ می کنند.

مشهورترین این شرکتها عبارتند از:

Puma - adidas - Nike - Reebok - Umbro - Kappa - uhlsport  - asics - Lotto - Legea - Fila - Diadora   

تنها شرکت ایرانی که توانسته در این عرصه با غول های دنیا رقابت داشته باشد و با تولید پوشاک خود در کشور ایالات متحده در آن کشور نامی برای خود دست و پا کند و بازار ایران را نیز به تصاحب خود درآورد شرکت پوشاک و تجهیزات ورزشی  MEROOJ است.

این شرکت متعلق به شخصی از اهالی اندیمشک به نام مجید ساعدی فر است.ایشان که در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه به عنوان پزشک فیزیوتراپ تیم ملی فوتبال ایران حضور داشت پس از جام جهانی وارد عرصه تولید پوشاک شد و خیلی زود در این عرصه نیز به موفقیت رسید.

امروز اکثر تیمهای باشگاهی و ملی ایران از این پوشاک استفاده می کنند تیمهایی مثل استیل آذین-پیکان-تیم ملی فوتسال-تیم ملی والیبال-تیم ملی بسکتبال و...

قابل ذکر است لوگوی پوشاک مروژ که حرف  M انگلیسی است و در سمت راست پیراهن های ورزشی حک می شود ابتدای کلمهMEROOJ است که در زبان لری به معنی مورچه می باشد و این خود نشان از احترام ایشان به قوم و نسب خود است که مایه افتخار لرها بخصوص اندیمشکیها می باشد. 

قابل ذکر است که آقای مجید ساعدی اولین نمایندگی و فروشگاه زنجیره ای شرکت خود را در اندیمشک تاسیس کرد که هم اکنون این فروشگاه در طبقه زیرین پاساژ اقبال واقع شده است.

+ 23 ﮔـانگـلـوس